Новини

Міністерство юстиції Україні запроваджує прозору Європейську практику доступу населення до информації.

Міністерство юстиції України створює Єдиний реєстр на базі трьох існуючих реєстрів: Єдиного державного реєстру, Єдиного ліцензійного реєстру та Реєстру документів дозвільного характеру. Це передбачено розробленим законопроектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», який Мін’юст направив до Кабінету Міністрів України.

За словами Міністра юстиції України Олени Лукаш, законопроект дає змогу розширити за допомогою нотаріусів коло реєстраторів юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а також удосконалює саму процедуру реєстрації, знявши зайві перешкоди й ажіотаж.

Створення Єдиного реєстру – це ще й вільний і безперешкодний доступ усіх бажаючих через Реєстраційний портал до інформації, що міститься в Єдиному державному реєстрі, перетворення цієї інформації на загальнодоступну, – заявила Олена Лукаш. – Відомості, починаючи з видачі ліцензій і документів дозвільного характеру суб’єктам господарювання, та закінчуючи копіями установчих документів юридичних осіб і змін до них, а також інформацією, отриманою з податкових реєстрів в порядку взаємообміну, більше не будуть інформацією виключно для чиновників. Ми запроваджуємо прозору європейську практику доступу населення до інформації.

Як повідомила Міністр юстиції, створення Єдиного реєстру позбавить ще й необхідності витрачати кошти на утримання трьох майже тотожних реєстрів та забезпечить реалізацію права суб’єктів господарювання на отримання інформації з Єдиного державного реєстру, у тому числі у формі виписок та витягів.

Законопроектом запроваджується також можливість подання юридичними особами в електронній формі щорічного підтвердження відомостей про юридичну особу та її фінансової звітності у складі балансу і звіту про річні фінансові результати.

Мінюст

©2012. Голій Людмила Ігорівна. Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу, юрист. Розробка та дизайн сайту - Олексій Черніков